Mis on affiliate võrgustik?

Affiliate võrgustik ehk partnerturunduse võrgustik on oma sisult tulemuspõhine reklaamivõrgustik, kes teeb reklaami avaldajatele (ehk affiliate partneritele) vahendajana kättesaadavaks kaupmeeste (ehk reklaamijate) affiliate programmid. Affiliate võrgustik võimaldab reklaami avaldajatel lihtsalt leida ja osaleda erinevates tema veebilehe jaoks sobilikes affiliate programmides ja kaupmeestel jõuda suure hulga võimalike ostjateni, pakkudes oma affiliate programme võrgustikuga liitunud partneritele reklaamimiseks välja.

Affiliate võrgustikud on tihtipeale rahvusvahelised ettevõtted, kes haldavad samaaegselt sadu ja isegi tuhandeid affiliate programme. Neil on tihti tuhandeid ja isegi kümneid tuhandeid reklaami avaldajatest partnereid, kes samaaegselt erinevates kampaaniates ja programmides osalevad. Samuti töötavad affiliate võrgustikes suured meeskonnad partnerite ja reklaamijate kliendihaldureid, kes pakuvad erinevatele osapooltele tuge ja jälgivad ning optimeerivad igapäevaselt affiliate programme.

Traditsioonilised affiliate võrgustikud võimaldavad kaupmeestel reklaami avaldajatele pakkuda komisjonitasuna kokkuleppel protsendi müügist või fikseeritud tasu näiteks ostu, registreerumise või uudiskirjaga liitumise eest.

Kaupmeeste jaoks võib affiliate võrgustiku teenuste eelistena välja tuua ligipääsu tehnoloogiale (tracking technology), raporteerimise tööriistad, maksete haldamise ja ligipääsu suurele partnerite andmebaasile.

Reklaami avaldajate jaoks on eelisteks lihtne osalemisprotsess paljudes erinevates affiliate programmides, raporteerimise tööriistad ja maksete agregeerimine.

Reklaami avaldajatest partnerid saavad enamasti affiliate võrgustikega liituda tasuta, samas kaupmeestelt küsitakse tihti liitumistasu.

Traditsiooniliselt lisandub kaupmeestel ka affiliate programmiga alustamisel setup tasu ja võib lisanduda jooksvaid kuupõhiseid haldustasusid. Tavapäraselt võtavad affiliate võrgustikud protsendipõhist komisjonitasu ehk marginaali tulemuselt (müügilt jne) ja seega jagavad reklaami avaldajatega tulu.

Loe lisaks: affiliate turunduse selgitused.

Võta ühendust ja arutame Sinu affiliate programmi!