Mis on affiliate turundus?

Affiliate turundus on üks internetiturunduse valdkondi. Oma sisult on tegemist turunduse korraldamisega viisil, mil internetis kaupleja maksab komisjonitasu veebilehtdele oma kodulehele toodud külastajate eest, kes sooritavad ostu või mõne muu kokkulepitud tegevuse.

Affiliate turundus on seega justkui armee veebilehti, kes täidavad Sinu müügijuhi rolli samal ajal kui Sa tasud ainult reaalsete tulemuste eest.

Veebilehe omaniku pilgu läbi töötab affiliate turundus selliselt, et kui viitad oma kodulehelt internetilehele, mis müüb tooteid ja kui siis inimene selle toote ostab, saad Sina selle eest tasu. Makstava komisjonitasu suurus sõltub tootest ja võib jääda vabalt vahemikku 0.5 ja 500 eurot.

Affiliate turundus on oma olemuselt suhe kolme osapoole vahel:
  • Reklaamija (kaupmees) - ettevõte, kes müüb tooteid nagu näiteks elektroonika, piletid, riided või auto varuosad. Reklaamija võib samuti olla finantsettevõte, kes pakub väikelaenusid. Kõige olulisem on meeles pidada, et Sa oled reklaamija siis, kui Sa oled valmis maksma teistele inimestele selle eest, kui nad Sinu ettevõtet reklaamivad. Affiliate turunduse agentuur AFI ongi loodud just eelkõige selleks, et aidata ettevõtetel affiliate turundusega alustada või oma affiliate turundus tegevusi paremaks muuta. 
  • Reklaami avaldaja (affiliate partner) - üksikisik või ettevõte, kes reklaamib kaupmehe tooteid või teenuseid ja saab selle eest komisjonitasu. Reklaamijad sõlmivad reklaami avaldajatega kokkulepped, seejärel annavad neile loovlahendused (lingid, bannerid, kujundatud emaili kampaaniakirjad, tekstireklaamid ja isegi unikaalsed telefoninumbrid), kes sobitavad neid materjale oma veebilehele, blogisse, sotsiaalmeedia lehele või teistesse keskkondadesse, mida internetikasutajate reklaamija kodulehele suunamiseks kasutavad. 
  • Tarbija (internetikasutaja) - tarbija on inimene, kes reklaami avaldaja kodulehel reklaami näeb ja seejärel tegutseb kas klikkides lingile või täites ära veebivormi, mis viib ta omakorda reklaami avaldaja kodulehelt reklaamija veebilehele, kus ta sooritab kokkulepitud tegevuse (näiteks ostu), mida kutsutakse konversiooniks (conversion). 
Loe lisaks: affiliate turunduse selgitused.

Võta ühendust ja arutame Sinu affiliate programmi!