Mis on affiliate programm?

Affiliate programmid ehk partnerprogrammid on oma sisult kokkulepped, mille alusel internetis kaupleja tasub oma reklaamide avaldajale (affiliate partnerile) komisjonitasu, et ta oma veebilehelt kaupleja kodulehele külastajaid suunaks. Reklaamide avaldajad postitavad oma kodulehtedele linke ja bannereid, mis suunavad külastajaid kaupmehe kodulehele ja saavad selle eest tasu vastavalt konkreetsele kokkuleppele. Kõnealune kokkulepe tugineb tavaliselt kas külastajate hulgal, keda partner kaupmehe veebilehele saadab või nende külastajate poolt sooritatud ostudel või mõnel muul kokkulepitud tegevusel.

Kui partneri veebilehel avaldatud link toob kaupmehele külastusi või suurendab tema müüki, siis maksab kaupmees selle eest reklaami avaldajale komisjonitasu vastavalt kokkuleppele.

Seega affiliate programmi puhul aitab reklaami avaldaja teha müüki, aga kaupmees teeb ära kõik muu: võtab tellimuse vastu, arveldab ja saadab toote tarbijale.

Partnerite kaasamine oma affiliate programmi on suurepärane viis oma toodete müügiedenduseks läbi interneti ja väga efektiivne turundusstrateegia. See on ka peamine põhjus, miks affiliate turunduse agentuuri AFI asutasin – aitamaks reklaamijatel ja kaupmeestel alustada affiliate turundusega või parandada seniseid affiliate turunduse tegevusi.

Affiliate programmide ajalugu läheb ajas tagasi aastasse 1996, kui Amazon.com seda ideed internetiturunduse strateegiana populariseeris. Amazon.com kutsub partnereid üles postitama viiteid, mis suunavad konkreetsetele raamatutele, mida Amazon.com müüb või viitama nende veebipoele üldiselt ja tasub seejärel reklaami avaldajatele kokkuleppel protsendi müügist, kui keegi nende viidete kaudu kodulehele jõuab ja sealt raamatuid või teisi tooteid soetab.

Kuigi affiliate programmide idee on juba vana, on partnerprogrammid ja affiliate turundus üldiselt siiski veel paljudes Euroopa riikides ja ärivaldkondades turundusmeetmena uuenduslik.

Loe lisaks: affiliate turunduse selgitused.

Võta ühendust ja arutame Sinu affiliate programmi!